Eesti BMW Klubi kalender

Vaba teema
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

hanno kirjutas:
Märt kirjutas:
hanno kirjutas:Asi jäi stoppama seetõttu, et polnud piisavalt pilte, mida kalendrisse panna.
Kuna kalender tuleb suur, siis ei saa igat pilti sinna panna.
Pildid peavad olema hea kvaliteediga.

Kavand, kui selline on küll olemas, kuid õiged pildid puudu.

...plus paljud mudeli tutvustused puudulikud !
Just just.
Klubiliste aktiivsus on SELLES teemas enam kui teretulnud.
Üks nädalavahetus ja natuke netis ringi sobrada ning äkki saab mõne kuuga vajaliku materjali kokku.
Midagi läks su linkiga nihu. Pole teemat.
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Relk kirjutas: Midagi läks su linkiga nihu. Pole teemat.
Sry, pole jah :)
Posti muudetud.
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

OK! Saan aru, et kardetakse piltide kvaliteedi ja tekstide puudulikkuse pärast.
1. Mis formaadis on kalender plaanitud trükkida? Tundub, et küllalt suur, sest A4-ja jaoks peaks enamus digiseebikatest tulnud pilte kõlbama. Ehk teha esimene pildialbum veidi väiksem?
2. Tekstid. Neid saab hakata koguma vast peale seda kui pildivalik tehtud? Tõenäoselt peaks olema mudeli tüübi üldinfo, seejärel täpse mudeli kirjeldus (kui juhtub pisut haruldasem olema) ja seejärel paar sõna ehk ka konkreetsest autost või mis? Igaljuhul ei tohiks iga kuu kohta üle ühe päeva kuluda. Kambakesi peaks kogu asja nädalaga tehtud saama.
3. Fotograafi valik. Kisub kangesti Märdi personaalalbumiks. Aga mis siis! Ehk ärgitab teisi piltnikke end kokku võtma ja järgmine hooaeg pisut enam vaeva nägema. Märt ongi juba liig kaugele eest ära läinud :D Tase on ikka väga hea!

Mis veel mureks?
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Üks suur mure on kindlasti aeg. Minul isiklikult on seda väga vähe käes. Kindlasti teistel sama asi.

Pildi kvaliteedi pärast ma nii väga ei muretseks, kuna digitaalselt saab neid päris palju järgi aidata. Praegugi on pool tallinnad minu tehtud kujundusega plakateid täis. Mõned suuremad kui 5m.

Aga tegelikult on vist kõige rohkem puudu ettevõtmise konkreetsusest. Palju tublisid inimesi on koos aga iga samm võtab igaviku. Peaks võtma pildid kaasa, materjalid kaasa ning väiksemas seltskonnas korralikult läbi arutama, panema paika edasise tegevuskava ja sellest kinni pidama. Olekski olemas.
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

Rauda oleks pidanud taguma siis kui see kuum on.
Teema sai alguse novembri alguses, selle aja jooksul oleks jõudnud paljud asjad ära teha.
Ok ma saan aru et kalendreid võib ka hiljem seinale riputada aga siin on üks aga, et mis tuleb üldse tüki hind, et millega turustada... ok 10-20 vb 30 inimest ostab näiteks 100 krooniga ja mis ülejäänust kogusest saab...paberihunt???
E30 316i ´90, E34 518i ´95
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Parem hilja kui mitte kunagi. Olen Eestis tagasi järgmise nädala lõpus. Paneks laupäevaks mingi trefpunkti. Selleks ajaks ehk Märt teeb oma töödest väikese valiku, vaataksime koos üle ja langetaks otsuse. Siis nädalake tekstidele ja veel mõni päev tähtsatele toimetamistele nagu trükiks ettevalmistamine ning veebruari alguseks peakski asi kõigi laual olema või mis?

Kahjuks ei jaga ma trükindusest suurt midagi, aga mis see miinimum kogus oleks, mida kannataks trükkida. Selle järgi võiks turundusstrateegia peale mõelda.
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

kogused hms on paar lehte tagasi
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

Muhv kirjutas:3. Fotograafi valik. Kisub kangesti Märdi personaalalbumiks. Aga mis siis! Ehk ärgitab teisi piltnikke end kokku võtma ja järgmine hooaeg pisut enam vaeva nägema. Märt ongi juba liig kaugele eest ära läinud :D Tase on ikka väga hea!

Mis veel mureks?
Nagu mina aru olen saanud, siis on kodanikud jjanno ja Kops ka korraliku aparatuuriga varustatud. Usun et leiab neiltki väärt materjali. Samas on 2007 kalendri tarbeks veel aega pilte juurde teha. Pildid võiksid olla kuidagi kuude ja aastaaegadega kooskõlas (äkki sellest juba oli juttu ka eelpool, enam pole meeles ja uuesti üle enam ei lugenud).
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Kui õieti aru sain, on mõistlikuks trükikoguseks 500tk. Oma skepsise juures kaldun arvama, et esmapartiist jääb nii 200tk müümata. Seega tuleks nende hind teistele juurde arvutada. Palju sellise valemi korral tüki hinnaks võiks kujuneda?
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Tarvo kirjutas: Nagu mina aru olen saanud, siis on kodanikud jjanno ja Kops ka korraliku aparatuuriga varustatud. Usun et leiab neiltki väärt materjali. Samas on 2007 kalendri tarbeks veel aega pilte juurde teha. Pildid võiksid olla kuidagi kuude ja aastaaegadega kooskõlas (äkki sellest juba oli juttu ka eelpool, enam pole meeles ja uuesti üle enam ei lugenud).
Kindlasti tasuks ka neil oma kartoteek üle vaadata!
2007a kalendri tarvis tasuks samuti kohe aasta alguses pildimaterjali tekitama hakata. iX-id ja Xi-d ning miks mitte X-id paistavad omas elemendis ikka väga head välja (testitud :D )
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

No umbes 20K peaks arvestama. See on 40EEK nägu. Kui läheb 300 siis 66,6 EEK perioodis (peaagu).

Muhv kus su kalkulaator on :D


PS!
Relk kirjutas:Aga kas sellel teemal oleks õvimalik mõne kaasamõtlejaga kokku saada. Mitte 100 inimest kes kalendrit tahaksid vaid selline konstruktiivne vestlus. Muidu me jahume ja jahume ja siis hakkamegi 2007 aasta oma tegema :D
:lol:
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Relk kirjutas:No umbes 20K peaks arvestama. See on 40EEK nägu. Kui läheb 300 siis 66,6 EEK perioodis (peaagu).

Muhv kus su kalkulaator on :D
PS!
Relk kirjutas:Aga kas sellel teemal oleks õvimalik mõne kaasamõtlejaga kokku saada. Mitte 100 inimest kes kalendrit tahaksid vaid selline konstruktiivne vestlus. Muidu me jahume ja jahume ja siis hakkamegi 2007 aasta oma tegema :D
:lol:
Kalkulaatoriga on üldjoones kehvasti, aga niipalju ma välja nokin, et üks normaalne kalendri hind võiks olla 100.-. 200tk on vaja siis kindlasti müüa, mis üle, jääb klubi kassasse heategevaks otstarbeks.

Selleks, et klubi mitte kõike algatusriski oma kanda ei peaks võtma, tuleks asi teha ettemaksuga. Selleks võiks olla aega nii kaua kuni asi pole veel trükki läinud.

Konstruktiivse vestluse arendamiseks võiksin välja pakkuda veel jupi homset või siis hilisema jupi ülehomsest. Kes on huvitatud?
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

Muhv kirjutas:iX-id ja Xi-d ning miks mitte X-id paistavad omas elemendis ikka väga head välja (testitud :D )
Rõhk on sõnadel - omas elemendis ;)

Nii et lumme, sohu ja mäkke kodanikud omanikud..
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Tarvo kirjutas: Nii et lumme, sohu ja mäkke kodanikud omanikud..
Kusjuures Holstre-Pollis on praegu mega ilus talv! Maailma tasemel suusarajad ja loodus nagu postkaardil!
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Ma arvan et kui keegi kedagi näeb ja kuidagi midagi arutab siis peaks mngi signaali ka Märtilt ja Kimmolt ära ootama. Nemad olid ka väga aktiivsed.
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Relk kirjutas:Ma arvan et kui keegi kedagi näeb ja kuidagi midagi arutab siis peaks mngi signaali ka Märtilt ja Kimmolt ära ootama. Nemad olid ka väga aktiivsed.
Paraku ei oma nende kontakte, et neid kuidagi foorumiväliselt aktiviseerida :roll:
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Varu kannatust. Küll nad homme välja ilmuvad ja sõna võtavad.
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Kontaktid on olemas, aga kuna Kimmol näiteks nädalavahetusel puudub ligipääs foorumile, siis ootaks ikka esmaspäevani ära.

200tk foorumi kaudu maha müüa - tundub utoopiline.
Aga ilma ettemaksuta ei kujutaks asja ettegi.
Klubi ei võta kindlasti 20 000 kroonist riski enda kanda, seega rahaline pool peab olema kindlasti väha põhjalikult läbi mõeldud.
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Relk kirjutas:Varu kannatust. Küll nad homme välja ilmuvad ja sõna võtavad.
Ma kardan, et mul käib vedru maha, ega ma mingi moodne duracell ole! :D

Aga äkki mõni klubiliige tõmbab hommikul Kimmole traati ja kribab siis mehe mõtted siia üles. Saaks mingi tuumikuga siiski homme - ülehomme pool tunnikest kokku ja paneks mingi sõjaplaani maha?
Viimati muutis Muhv, 31.12.2005 00:16 55, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

hanno kirjutas: 200tk foorumi kaudu maha müüa - tundub utoopiline.
Aga ilma ettemaksuta ei kujutaks asja ettegi.
Klubi ei võta kindlasti 20 000 kroonist riski enda kanda, seega rahaline pool peab olema kindlasti väha põhjalikult läbi mõeldud.
Hannoga 100% nõus.
Riskid tuleb maandada miinimumini!
E30 316i ´90, E34 518i ´95
Baur TC
Huviline
Postitusi: 412
Liitunud: 15.01.2005 21:48 38
Asukoht: Palamuse
Kontakt:

Abi

Postitus Postitas Baur TC »

Ma arvan järmised sammud viivad projekt voibolla ikka edasi.
1. Kohtume järgmine nädal kuskil Tallinas.
2. Kindlasti paar pildid eksisteerivad nüüd juba. Otsustame millised on vaja juurde vaja teha - ja kes teeb!
3. Kui on ikka veel pildit puudub pöörame BMW poolt - kas UM kaudu voi otse Saksas.
4. Tekstid ja lisainfo leiame iga kell iga pool internetis, minu kappidest voi tuttavate juures Saksasmaal. Juhul kui on Saksa keelne - ma leian aeg ja telkin seda ära (natukene abi on vaja).

Ma ei saa aru miks ei ole varem foorumist seda probleem ülestoestetud? Kui on probleem kalendri koostamisega - siis arutleme palun - ja siis tegutseme.

Rahast lihtsad nii palju et ma arvan et me leiame need vahendid voi vähemalt BMW seltskond kes kääendab summade eest!
E36 325 kabriolett
E 34 530i Schnitzer-väike Sport Paket
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Asja idee on pigem selles, et piltidel oleksid foorumlaste või klubilaste autod.

Rahaga pole probleemi.
Märt
Huviline
Postitusi: 489
Liitunud: 28.01.2003 14:53 28
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Märt »

jõud.

Piltide osas pole kunagi arvanudki,et need peaks minu tehtud olema !

Kimmo käes on küll mingi valik minu tehtud fotosid,ning mis puudutab kvaliteeti,siis need pildid olid tegemise hetkel rohkem netti riputamiseks mõeldud,mitte kalendri jaoks !

Aga olen abiks ikka valmis !
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Eesmärk oli leida autod jah kohalike seast.

Seega ei ole mõtet lihtsalt vaadata olemasolevaid pildivarusid ja leida sealt parimad, vaid leida parimaid ja ilusamaid autosid ning teha neist pilte.
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

hanno kirjutas: vaid leida parimaid ja ilusamaid autosid ning teha neist pilte.
Aga seda on ju ennegi tehtud?
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Muhv kirjutas:
hanno kirjutas: vaid leida parimaid ja ilusamaid autosid ning teha neist pilte.
Aga seda on ju ennegi tehtud?
Siiani on meil tehtud pilte olemasolevatest autodest, ehk neist kes on lihtsalt kohale tulnud.
Kuid kindlasti on meil foorumis ja klubis autosid, mis vääriksid kalendrisse jäädvustamist, kuid pole ühelgi meie pidlistamisel osalenud.
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

Millega tegu üldse on, kas klubi kalendriga või BMW kalendriga?

Mina ei näe probleemi kui tehakse BMW kalender.
E30 316i ´90, E34 518i ´95
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

Endale meeldiks ikka kui oleksid nö oma inimeste autod selles..
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Ka mina olen nii aru saanud, et pildil ikka siinse seltskonna liikurid. :?: Hannot lohutaks ma sellega, et ma olen veendunud, et leidub tublisti rohkem kui 12 ilusat autot siin. Seega ühe aasta kalendrisse neid kõiki nagunii ei topi.
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Mis te peate silmas oma inimeste autode all?
Kas klubiliikmeid? Kui nii, siis see teema poleks ka avalikus foorumis.
Seega mõeldud siinseid foorumikasutajaid.

Muhv, leidub küll tublisti üle 12 ilusa auto, mida/keda kalendrisse panna, kuid kõikidest neist pole veel HÄID pilte, mida kannataks A3 või suurema paberi peal eksponeerida.
Suletud