SPLIT: Kuidas käituda pärast avarii toimumist

Vaba teema
Vasta
Aaro
Huviline
Postitusi: 1599
Liitunud: 24.08.2004 10:13 04
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Siin ja seal maakera

SPLIT: Kuidas käituda pärast avarii toimumist

Postitus Postitas Aaro »

Ei taha midagi halba õelda aga sa Tanel ju said alles load kätte!? Palun olge vahtralehe mehed ettevaatlikumad! Loodan, et saad auto ikkagi korda aga tulevikuks ehk ka natuke õpetust, et liiklus ei ole päris see mida koolis õpitakse.
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

Väga huvitavaid arvamusi siin. Romulasse või juppideks auto ei lähe kindlalt.
Load sain kätte jah kuu eest, aga sõidukogemust tegelikult poolteist aastat. Kuid juhtub õnnetusi ka 20a staažiga sõitjatel...ei ole keegi selle eest kaitstud. Kiirus oli minul 40-45 vahel ja temal 20-25 km/h.
Nüüd siis siku tead, miks ma täna need tuled võtmata jätsin.
Muideks, ma tahtsingi ju sinna Nestesse keerata. Saatuse sõrm. :roll:
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

tanelp kirjutas:Mina oleks tulija ja hea meelega! Ega seal midagi ära lõhu vallides?
tanelp kirjutas:Mina lasin lihtsalt Saku lähedal metsavaheteedel. Väga mõnus oli, aga nüüd lumi jälle läinud. :(
tanelp kirjutas:Reeglid-reeglid, paljud teist tegelikult Pärnu mnt viaduktil 50ga sõidavad? Isegi 60st ei tahaks eriti rääkida.
Sellistel suvalistel väikestel ristmikel tuleb sõita nii, et enda auto terveks jääb, märgid ning teekattemärgistus ei pruugi sind selles alati aidata. Seega, sõidame ju mõistuse ning "kõhutunde", mitte ainult kuivalt LE järgi. Nagu keegi eespool ütles, on olemas ka sellised kirjutamata reeglid, mida isegi politseinikud teavad. IMO. :roll:
tegelikult tegin lühikokkuvõte sinu suhtumisest liikluskultuuri, üldisesse autosõitu jne. sa siis lasid jälle kõhutunde järgi? oleks võinud vahepeal kõhu roolilt eemaldada ja teed jälgida. sry. mina ei ole vist kõigeparem ütleja kes kuidas sõitma peab.
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

Selle viimase väite koha pealt peab ütlema, et seekord söön omaenda sõnu. Hoiatasin seal teiste eest ning olen hetkel ise see lammas, keda kõik kartma peavad. Karm, aga tõsi.
acid
Huviline
Postitusi: 233
Liitunud: 17.06.2004 23:29 01

Postitus Postitas acid »

Ma nägin jah seda avariid Pärnu mnt ,kus te plokkisite selle saabiga liiklust ja kõige tipuks veel mendi ka kohale vedasite.Ma küsiks miks te politsei välja kutsusite,ilma mendita oleksid vähemalt sina ilma erilise karistuseta pääsenud,nüüd väänatakse trahv ka osta lisaks kahjule mis autoga juhtus.
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

Veel kord. Mingit trahvi ei järgne!
Teiseks, minu meelest oli politseinikest palju abi, aitasid autod koos lahti ajada, andsid nõu jne.
Kokku kükitasime seal võibolla üks 45 minutit.
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Mitte, et targutada, aga. Enda kogemusest võin öelda, et tipptunnil keerulises kohas avariisse sattudes tuleks toimida järgmiselt. Koheselt väljuda autost ja peatada mõni sündmust näinud auto või bussijuht. Soovitavalt mitu. Küsida, kas nägid ja on nõus tunnistama, mis juhtus, vajadusel koos õnnetuspaik üle vaadata ja süüdlane välja selgitada. Seejärel võtta nende nimed - numbrid. Järgmisena vabastada tee ja korjata kokku suuremad tükid. Aega kulub max 10 min. Edasi võib arutada kuidas ja kus pabereid täita. Põhiline on, et tee vabastada.

Kui tekib vaidlus süüdlase väljaselgitamisel või tunnistajad osutuvad IQ vabadeks, tasub kutsuda politsei ja närviliselt ummikus istujatele mitte tähelepanu pöörata. Pärast jama vähem.

Igal juhul tasub helistada politseisse ja paluda sündmus lihtsalt registreerida. (Mõned kindlustused on kasko puhul seda soovinud)
PS
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 07.01.2005 21:36 56
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas PS »

Inimlikult on õige tee vabastada, kuid enne, kui süüdlane kirjalikult pole koostatud skeemile alla kirjutanud, et skeem vastab tõele ja tema süüdi on, ei tohi seda mingil juhul teha.
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

tegelikult hakkasin mõtlema, et eks see nii ongi, et kui olen juba aasta kaks sõitnud ja midagi ei ole juhtunud siis muutud julgeks ja ongi õnnetus käes. olen ka ise teinud elus väiksemaid kõkse (ka oma süü läbi), aga üldiselt on mind õpetatud sõitma nii; sina oled kõige targem ja teised on lollid, kõik ümbritsevad autod on seal mõttega, et sind rammida ja sina pead lihtsalt hoidma neist eemale......... neid selliseid lausejupikesi on tulnud perekond Piirsalu suust veelgi ja kõike ei hakka siin mainima. nüüd tuli vist jälle OT
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

Ei olnud kummalgi varem liiklusõnnetusega kogemusi ning isegi see blankett puudus. Hea oli, et politseinikud aitasid selle asja ära vormistada. Auto päris trassi peal ees ei olnud ning kõik said ilusti mööda.
Muideks, täna, kui sõitsin Jannseni tänaval, oleksin võinud oma külje tasuta korda saada. Scorpioga noormees tahtis mulle külge sisse keevitada, aga tänu kiirele reaktsioonile sain paar sentimeetrit enne teda seisma. :roll:
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Üldiselt vist mingite statistikate järgi ongi need 2-3 aastase staaziga juhid oma arust kõige paremad juhid (nothing personal). Ise olen sõitnud pea 12 aastat (oma arust ei ole see siiski mingi staaz, millega kiidelda, kuigi näiteks viimase pooleteise aasta läbisõit on vast mingi 300.000 km alla), ka suurtega ja ikka leian midagi, milles end parandada ja kus rohkem tähelepanelik olla...
raimo_r
Huviline
Postitusi: 2108
Liitunud: 05.04.2005 16:05 41
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas raimo_r »

esimest korda või üldse õnnetusse sattudes oleks tee blokeerimine minu kõige väiksem mure. tähtis on ikka see, et asjad korralikult fikseeritud ja kirja saaks. selle eest et sa tee kiirelt vabastasid, ei tule hilisemate jamade puhul keegi sind tänama. väiksemate kahjustuste puhul võib teinekord osutuda kasulikumaks omast taskust kahju välja maksta.
sellest samast - tee kiirelt vabaks - suhtumisest kõik alguse saabki. kõik on kunnid ja kõigil on kiire.
E30 325iX '86 (müüdud) || E53 X5 4.6is '02 (müüdud) ||
E30 M3 '88 || E39 530d M-Technik || E60 550iA '06 ||
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

raimo_r kirjutas:esimest korda või üldse õnnetusse sattudes oleks tee blokeerimine minu kõige väiksem mure. tähtis on ikka see, et asjad korralikult fikseeritud ja kirja saaks. selle eest et sa tee kiirelt vabastasid, ei tule hilisemate jamade puhul keegi sind tänama. väiksemate kahjustuste puhul võib teinekord osutuda kasulikumaks omast taskust kahju välja maksta.
sellest samast - tee kiirelt vabaks - suhtumisest kõik alguse saabki. kõik on kunnid ja kõigil on kiire.
Mina nõustun. :|
tafka
Huviline
Postitusi: 73
Liitunud: 14.05.2004 20:30 18

Postitus Postitas tafka »

kui süüdlane on selge ja tipptund, siis on see teistele näkku sülitamine, kui jääte sinna pikaks ajaks töllerdama. sama on politsei väljakutsumisega... raiskate nende aega ka, kui nö igaks juhuks nad kohale kutsute.
paberile skeem kiirelt, süüdlane kirjutab, et on süüdi, võtad tema kontaktid ja - tee kiirelt vabaks
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

tafka kirjutas:kui süüdlane on selge ja tipptund, siis on see teistele näkku sülitamine, kui jääte sinna pikaks ajaks töllerdama. sama on politsei väljakutsumisega... raiskate nende aega ka, kui nö igaks juhuks nad kohale kutsute.
paberile skeem kiirelt, süüdlane kirjutab, et on süüdi, võtad tema kontaktid ja - tee kiirelt vabaks
Kui see sul iganädalane ajaviide on ning tegevuskava sellise juhtumi korral juba korduvalt kinnistunud, siis võid ju põhimõtteliselt autost välja hüpata, enne paberitükk kätte haaratud, teise osapoolega ruttu plaani paberile joonistada, paar allkirja koguda, nati andmeid visandada ning voilaa, 5 minutiga sõidad juba koju (kui liiga hull mats ei olnud). Tuleb reklaam meelde "...kui sinu pea niihästi ei lõika, siis...(Jan Uuspõld)" :roll:
Vasta